Vishay Thin Film PHP00805E7772BBT1
PHP00805E7772BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E7772BBT1
Brief Description
RES SMD 77.7K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E7772BBT1.pdf
Availability of PHP00805E7772BBT1
QUANTITY
PHP00805E7772BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E7772BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E7772BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)77.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E7772BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E7772BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E7772BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E7772BBT1
CONN HEADER .100 DUAL STR 68POS datasheet.pdf
IDC CABLE - MKC10K/MC10F/MCG10K datasheet.pdf
IC DAC STER 24BIT 96KHZ 16TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 208W TO247 datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG DUPLX datasheet.pdf
RES 200 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 340MA 1.44 OHM datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CRIMPFOX TOOL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT PIN datasheet.pdf