Vishay Thin Film PHP00805E77R7BST1
PHP00805E77R7BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E77R7BST1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 77.7 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E77R7BST1.pdf
Availability of PHP00805E77R7BST1
QUANTITY
PHP00805E77R7BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E77R7BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E77R7BST1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPHP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)77.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E77R7BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E77R7BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E77R7BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E77R7BST1
LAMP LED 6VAC 22 SERIES GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
OSC SO 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.687" (17.45mm) datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 68K OHM 8SIP datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMP 0.04W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 2% 22W 2512 datasheet.pdf