Vishay Thin Film PHP00805E80R6BBT1
PHP00805E80R6BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E80R6BBT1
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E80R6BBT1.pdf
Availability of PHP00805E80R6BBT1
QUANTITY
PHP00805E80R6BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E80R6BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E80R6BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E80R6BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E80R6BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E80R6BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E80R6BBT1
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 48VIN 12VOUT SIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 33.6K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
WIRE CRIMP ANVIL 7499 datasheet.pdf
SERIAL RUGGEDIZED PCMCIA CARD 1 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H datasheet.pdf
MED FILTER 15A 115/250VAC datasheet.pdf