Vishay Thin Film PHP00805E9421BBT1
PHP00805E9421BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E9421BBT1
Brief Description
RES SMD 9.42K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E9421BBT1.pdf
Availability of PHP00805E9421BBT1
QUANTITY
PHP00805E9421BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E9421BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E9421BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.42k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E9421BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E9421BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E9421BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E9421BBT1
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HD VT TH datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
WP-G PP HF M25 datasheet.pdf
CAP FILM 1.1UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf