Vishay Thin Film PHP00805E9421BST1
PHP00805E9421BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E9421BST1
Brief Description
RES SMD 9.42K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E9421BST1.pdf
Availability of PHP00805E9421BST1
QUANTITY
PHP00805E9421BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E9421BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E9421BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.42k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)