Vishay Thin Film PHP00805E9760BBT1
PHP00805E9760BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E9760BBT1
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E9760BBT1.pdf
Availability of PHP00805E9760BBT1
QUANTITY
PHP00805E9760BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E9760BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E9760BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E9760BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E9760BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E9760BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E9760BBT1
FIXED IND 39UH 2.7A 54 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TRANS PNP/NPN 20V 0.3MA CPH6 datasheet.pdf
FLACHSTECKER2,8X0,8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 56 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
BEVEL 1.10MM datasheet.pdf