Vishay Thin Film PHP00805H1072BST1
PHP00805H1072BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H1072BST1
Brief Description
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H1072BST1.pdf
Availability of PHP00805H1072BST1
QUANTITY
PHP00805H1072BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H1072BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H1072BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H1072BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H1072BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H1072BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H1072BST1
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -42DB datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 2UH SMD datasheet.pdf
PWR SPLY MEDICAL 3.3V 3A 10W datasheet.pdf
CONN PLUG 160POS VERT 30GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY R/A BCD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN/JUMPER MOD TERM BLOCK 3POS datasheet.pdf