Vishay Thin Film PHP00805H1132BST1
PHP00805H1132BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H1132BST1
Brief Description
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H1132BST1.pdf
Availability of PHP00805H1132BST1
QUANTITY
PHP00805H1132BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H1132BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H1132BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H1132BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H1132BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H1132BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H1132BST1
ROUND STANDOFF 8-32 ALUMINUM 2" datasheet.pdf
TIE CABLE 304 ST/STL 450LB 7.9" datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 20PS R/A SHORT LATCH datasheet.pdf
RES 1.78 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMA datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 400A 700VAC datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 50POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 40 OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 400VDC datasheet.pdf