Vishay Thin Film PHP00805H1300BST1
PHP00805H1300BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H1300BST1
Brief Description
RES SMD 130 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H1300BST1.pdf
Availability of PHP00805H1300BST1
QUANTITY
PHP00805H1300BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H1300BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H1300BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H1300BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H1300BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H1300BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H1300BST1
RES SMD 54.9 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
NON SILICONE TIM 320X320X1MM datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 10"L X 24"W datasheet.pdf
CONN EDGE .100 40POS HL LOW P datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf