Vishay Thin Film PHP00805H1521BST1
PHP00805H1521BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H1521BST1
Brief Description
RES SMD 1.52K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H1521BST1.pdf
Availability of PHP00805H1521BST1
QUANTITY
PHP00805H1521BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H1521BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H1521BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.52k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H1521BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H1521BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H1521BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H1521BST1
CONN HEADR BRKWAY .100 58POS R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 11.1KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
FAN 12VDC 92X25MM 2WR datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.0051UF 5% 400VDC AXIA datasheet.pdf
LED CARTRIDGE YLW 18V 20MA CYL datasheet.pdf