Vishay Thin Film PHP00805H1542BST1
PHP00805H1542BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H1542BST1
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H1542BST1.pdf
Availability of PHP00805H1542BST1
QUANTITY
PHP00805H1542BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H1542BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H1542BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H1542BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H1542BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H1542BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H1542BST1
CONN HEADER 4POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG LIN W/SPR VSR 20-TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
BUZ 10.16IT/03/180MF3 SN BK datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH BIDIR 6V 12CSP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 18.5V 10W datasheet.pdf