Vishay Thin Film PHP00805H1562BBT1
PHP00805H1562BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H1562BBT1
Brief Description
RES SMD 15.6K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H1562BBT1.pdf
Availability of PHP00805H1562BBT1
QUANTITY
PHP00805H1562BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H1562BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H1562BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H1562BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805H1562BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H1562BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805H1562BBT1
HEX STANDOFF 4-40 ALUMINUM 1/2" datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 16POS VERT TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 3.1K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 48V 2.2A datasheet.pdf
CONN PLUG HSG 4POS datasheet.pdf