Vishay Thin Film PHP00805H1582BBT1
PHP00805H1582BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H1582BBT1
Brief Description
RES SMD 15.8K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H1582BBT1.pdf
Availability of PHP00805H1582BBT1
QUANTITY
PHP00805H1582BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H1582BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H1582BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H1582BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805H1582BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H1582BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805H1582BBT1
RES ARRAY 2 RES 4.7K OHM 0606 datasheet.pdf
SIDAC ETHERNET BI 58V 150A DO214 datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.050DIA GOLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 150KHZ 8MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 6SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf