Vishay Thin Film PHP00805H1841BST1
PHP00805H1841BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H1841BST1
Brief Description
RES SMD 1.84K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H1841BST1.pdf
Availability of PHP00805H1841BST1
QUANTITY
PHP00805H1841BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H1841BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H1841BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.84k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H1841BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H1841BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H1841BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H1841BST1
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
SOLDER 63/37 18AWG 1LB datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
OSC VCTCXO 30.72MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf