Vishay Thin Film PHP00805H2290BST1
PHP00805H2290BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H2290BST1
Brief Description
RES SMD 229 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H2290BST1.pdf
Availability of PHP00805H2290BST1
QUANTITY
PHP00805H2290BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H2290BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H2290BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)229
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H2290BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H2290BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H2290BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H2290BST1
SMALL LIMIT SWITCH datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 72 I/O 169FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
CONN F PLUG STRAIGHT datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 150PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf
DIP SWITCH SMD datasheet.pdf
IC FPGA ARTIX7 300 I/O 324CSBGA datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CONN PLUG MALE M12 8POS GOLD IDC datasheet.pdf