Vishay Thin Film PHP00805H2292BBT1
PHP00805H2292BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H2292BBT1
Brief Description
RES SMD 22.9K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H2292BBT1.pdf
Availability of PHP00805H2292BBT1
QUANTITY
PHP00805H2292BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H2292BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H2292BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H2292BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805H2292BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H2292BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805H2292BBT1
SWITCH UNIT ILLUM 110V SPDT WHT datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3.4A 42 MOHM SMD datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX5072 datasheet.pdf
IC LATCH OCT TRNSP D 3ST 20TSSOP datasheet.pdf
COVERPLATE 5-20 DUPLEX FLIP LID datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2CH LOP 6SOT23 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf