Vishay Thin Film PHP00805H2321BST1
PHP00805H2321BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H2321BST1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H2321BST1.pdf
Availability of PHP00805H2321BST1
QUANTITY
PHP00805H2321BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H2321BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H2321BST1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPHP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H2321BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H2321BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H2321BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H2321BST1
Connector Header 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH KNOB ROUND BLACK datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.3V SOT23-5 datasheet.pdf
MODULE PWR VERT DPST FILTER 6A datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 48CABGA datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 15A SYNC 22SON datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
RIGHT ANGLE LIGHT PIPE, 2.8MM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf