Vishay Thin Film PHP00805H3281BBT1
PHP00805H3281BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H3281BBT1
Brief Description
RES SMD 3.28K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H3281BBT1.pdf
Availability of PHP00805H3281BBT1
QUANTITY
PHP00805H3281BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H3281BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H3281BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.28k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H3281BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805H3281BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H3281BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805H3281BBT1
SCR MOD PWR 1200V 25A ADD-A-PAK datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A TO220-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 12A TO-252 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MARKER CARD PRINTED HORIZONTALLY datasheet.pdf
AIRMAX VSE 4PAIR 10IMLA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf