Vishay Thin Film PHP00805H4071BST1
PHP00805H4071BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H4071BST1
Brief Description
RES SMD 4.07K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H4071BST1.pdf
Availability of PHP00805H4071BST1
QUANTITY
PHP00805H4071BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H4071BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H4071BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.07k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H4071BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H4071BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H4071BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H4071BST1
IC MCU 4K LS USB MCU 24-QSOP datasheet.pdf
OSC VCXO 77.76MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC CPLD 36MC 7.5NS 44VQFP datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 96POS VERT GOLD datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 1.25W DO214AC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf