Vishay Thin Film PHP00805H4641BST1
PHP00805H4641BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H4641BST1
Brief Description
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H4641BST1.pdf
Availability of PHP00805H4641BST1
QUANTITY
PHP00805H4641BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H4641BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H4641BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H4641BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H4641BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H4641BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H4641BST1
CONN HEADER .100 DUAL STR 70POS datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 7.62MM datasheet.pdf
1064 POWER ENTRY MODUL 10A 70C datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
24+2 VERT MALE CONN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
COLD SHRINK INSULATOR datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS datasheet.pdf