Vishay Thin Film PHP00805H4641BST1
PHP00805H4641BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H4641BST1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H4641BST1.pdf
Availability of PHP00805H4641BST1
QUANTITY
PHP00805H4641BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H4641BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H4641BST1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPHP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H4641BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H4641BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H4641BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H4641BST1
SWITCH ROLLER SPDT 16A QC TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 3.3V HI DRV 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS R/A datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 1.1KVDC RAD 4LD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E BLACK datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 2.0 4 Position Panel Mount, Bulkhead datasheet.pdf
MICRO datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RELAY REED SPST 2A 12V datasheet.pdf