Vishay Thin Film PHP00805H5830BST1
PHP00805H5830BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H5830BST1
Brief Description
RES SMD 583 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H5830BST1.pdf
Availability of PHP00805H5830BST1
QUANTITY
PHP00805H5830BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H5830BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H5830BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)583
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H5830BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H5830BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H5830BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H5830BST1
SWITCH MINI 6A SPST HINGE.250"QC datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 6AWG #3/8 datasheet.pdf
HEX STANDOFF 6-32 ALUMINUM 3MM datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION FOR 025/040 CL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC CRYPTO TPM LPC 40QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW DO35 datasheet.pdf