Vishay Thin Film PHP00805H6041BST1
PHP00805H6041BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H6041BST1
Brief Description
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H6041BST1.pdf
Availability of PHP00805H6041BST1
QUANTITY
PHP00805H6041BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H6041BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H6041BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.04k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H6041BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H6041BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H6041BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H6041BST1
MOSFET N-CH 25V 220MA SOT-23 datasheet.pdf
RES 620 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
KIT ACC EZ80 ACCLAIM SRL SMART C datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 4.28W MONO D 9WLCSP datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
LED CBI 5MM WHT WATER CLR 0.500" datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 8A POWERFLAT datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 50W DO5 datasheet.pdf