Vishay Thin Film PHP00805H6420BBT1
PHP00805H6420BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H6420BBT1
Brief Description
RES SMD 642 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H6420BBT1.pdf
Availability of PHP00805H6420BBT1
QUANTITY
PHP00805H6420BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H6420BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H6420BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)642
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H6420BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805H6420BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H6420BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805H6420BBT1
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 44POS .100 X .200 datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 47.99VC DO15 datasheet.pdf
C SH TII 1 I/O INS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 42POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE MODULE 100V 200A 3TOWER datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
750 TB SP CLA DIP SOLDER datasheet.pdf
KJB 55C 55#22D PIN RECP datasheet.pdf
RES 820 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf