Vishay Thin Film PHP00805H69R0BST1
PHP00805H69R0BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H69R0BST1
Brief Description
RES SMD 69 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H69R0BST1.pdf
Availability of PHP00805H69R0BST1
QUANTITY
PHP00805H69R0BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H69R0BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H69R0BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H69R0BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H69R0BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H69R0BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H69R0BST1
CAP CER 0.22UF 50V Y5V 0603 datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.6A SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
508 TB SPR PLU UP/SIDE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TV 19C 17#22D 2#8(QUAD) SKT RE datasheet.pdf
47UF 16V 5X5,3 datasheet.pdf