Vishay Thin Film PHP00805H70R6BST1
PHP00805H70R6BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H70R6BST1
Brief Description
RES SMD 70.6 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H70R6BST1.pdf
Availability of PHP00805H70R6BST1
QUANTITY
PHP00805H70R6BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H70R6BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H70R6BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)70.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H70R6BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H70R6BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H70R6BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H70R6BST1
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK 4POS 35DEG VERT T/H datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 7 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
WASHER INS TAN datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 127UM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.5A 3DFN datasheet.pdf