Vishay Thin Film PHP00805H77R7BBT1
PHP00805H77R7BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H77R7BBT1
Brief Description
RES SMD 77.7 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H77R7BBT1.pdf
Availability of PHP00805H77R7BBT1
QUANTITY
PHP00805H77R7BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H77R7BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H77R7BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)77.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H77R7BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805H77R7BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H77R7BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805H77R7BBT1
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP PLAST SHLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 301 OHM 1% 20W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 20A AC/DC datasheet.pdf