Vishay Thin Film PHP00805H8870BST1
PHP00805H8870BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H8870BST1
Brief Description
RES SMD 887 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H8870BST1.pdf
Availability of PHP00805H8870BST1
QUANTITY
PHP00805H8870BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H8870BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H8870BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H8870BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H8870BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H8870BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H8870BST1
KIT CONSUMABLES FSMA,FSD,ST datasheet.pdf
SWITCH KNOB ROUND ALT 2POS DPDT datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W LEADS datasheet.pdf
IC FPGA 60K GATES 128KB 288-CSP datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 2 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 66.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf