Vishay Thin Film PHP00805H9760BST1
PHP00805H9760BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H9760BST1
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H9760BST1.pdf
Availability of PHP00805H9760BST1
QUANTITY
PHP00805H9760BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H9760BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H9760BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H9760BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H9760BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H9760BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H9760BST1
IC FILTER ACT PROG 28-DIP datasheet.pdf
OSC XO 45.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC DIGITAL MEDIA SOC 529-FCBGA datasheet.pdf
HOUSING datasheet.pdf
IC OPAMP CUR SENS 110KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
HYDRAULIC PRESS ASSY datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf