Vishay Thin Film PHP01206E2492BST5
PHP01206E2492BST5 picture photo
Mfg. Part Number
PHP01206E2492BST5
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 1W 1206
Datasheet Download
PHP01206E2492BST5.pdf
Availability of PHP01206E2492BST5
QUANTITY
PHP01206E2492BST5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP01206E2492BST5
Internal Part NumberEIS-PHP01206E2492BST5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP01206E2492BST5
Related LinksPHP01206, PHP01206E2492BST5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP01206E2492BST5 Details Description
Related parts for PHP01206E2492BST5
CAP CER 220PF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 75A IPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
F6 WOVEN WRAP 3/16 BL 200' datasheet.pdf
CABLE 9COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf