Vishay Thin Film PHP02512E10R0BBT5
PHP02512E10R0BBT5 picture photo
Mfg. Part Number
PHP02512E10R0BBT5
Brief Description
RES SMD 10 OHM 0.1% 2.5W 2512
Datasheet Download
PHP02512E10R0BBT5.pdf
Availability of PHP02512E10R0BBT5
QUANTITY
PHP02512E10R0BBT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP02512E10R0BBT5
Internal Part NumberEIS-PHP02512E10R0BBT5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2.5W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP02512E10R0BBT5
Related LinksPHP02512, PHP02512E10R0BBT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP02512E10R0BBT5 Details Description
Related parts for PHP02512E10R0BBT5
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC AUDIO SUBSYSTEM W/3D 30USMD datasheet.pdf
02P SL156 HSG W/RAMP,LRG OPEN datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
EMITTER VISIBLE 620NM 50MA TO-46 datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RF AMP 12DB GAIN 32WQFN datasheet.pdf
CRYSTAL 15.36MHZ 20PF THRU datasheet.pdf