Vishay Thin Film PHP02512E2000BST5
PHP02512E2000BST5 picture photo
Mfg. Part Number
PHP02512E2000BST5
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.1% 2.5W 2512
Datasheet Download
PHP02512E2000BST5.pdf
Availability of PHP02512E2000BST5
QUANTITY
PHP02512E2000BST5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP02512E2000BST5
Internal Part NumberEIS-PHP02512E2000BST5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2.5W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP02512E2000BST5
Related LinksPHP02512, PHP02512E2000BST5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP02512E2000BST5 Details Description
Related parts for PHP02512E2000BST5
WIRE WW ETFE 28AWG 150' RED datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMC datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CABLE FLOAT SPST-NO 10A POLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
PAC-CJ1W-HE10-V2-3.0M datasheet.pdf
FIXED IND 4.3UH 390MA 2.4 OHM datasheet.pdf
RES SMD 435.8 OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
9POS SHORTJACK SCREW UNC-4-40 datasheet.pdf