Pericom Semiconductor Corp. PI6C22409WE
PI6C22409WE picture photo
Mfg. Part Number
PI6C22409WE
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC ZERO DELY CLK BUFF 1:9 16SOIC
Datasheet Download
PI6C22409WE.pdf
Availability of PI6C22409WE
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PI6C22409WE Order Process
Ship out your order
Specifications of PI6C22409WE
Internal Part NumberEIS-PI6C22409WE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 26/Mar/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package48
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTube
Type*
PLLYes with Bypass
InputTTL
OutputTTL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:9
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max220MHz
Divider/MultiplierNo/No
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PI6C22409WE
Related LinksPI6C2, PI6C22409WE Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
PI6C22409WE Details Description
Related parts for PI6C22409WE
IC 8-CHANNEL 12-BIT A/D 32-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
750 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf