Microchip Technology PIC10LF320T-I/MC
PIC10LF320T-I/MC picture photo
Mfg. Part Number
PIC10LF320T-I/MC
Brief Description
IC MCU 8BIT 448B FLASH 8DFN
Datasheet Download
PIC10LF320T-I/MC.pdf
Availability of PIC10LF320T-I/MC
QUANTITY
PIC10LF320T-I/MC Order Process
Ship out your order
Specifications of PIC10LF320T-I/MC
Internal Part NumberEIS-PIC10LF320T-I/MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
PCN Design/SpecificationMold Compound Update 18/Feb/2015
Lead Frame Update 29/Jun/2015
PCN Assembly/OriginLead Frame Update 16/Feb/2015
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package3,300
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesPIC® 10F
PackagingTape & Reel (TR)
Core ProcessorPIC
Core Size8-Bit
Speed16MHz
Number of I/O3
Program Memory Size448B (256 x 14)
RAM Size64 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)1.8 V ~ 3.6 V
Data ConvertersA/D 3x8b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-VFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-DFN (2x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PIC10LF320T-I/MC
Related LinksPIC10LF3, PIC10LF320T-I/MC Datasheet, Microchip Technology Distributor
PIC10LF320T-I/MC Details Description
Related parts for PIC10LF320T-I/MC
JACK SCREW datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A DO201AD datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC GRN datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 RW SN datasheet.pdf
RES 121 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO220AB datasheet.pdf