Microchip Technology PIC10LF322-I/MC
PIC10LF322-I/MC picture photo
Mfg. Part Number
PIC10LF322-I/MC
Brief Description
IC MCU 8BIT 896B FLASH 8DFN
Datasheet Download
PIC10LF322-I/MC.pdf
Availability of PIC10LF322-I/MC
QUANTITY
PIC10LF322-I/MC Order Process
Ship out your order
Specifications of PIC10LF322-I/MC
Internal Part NumberEIS-PIC10LF322-I/MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules8-bit PIC® Microcontroller Portfolio
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
PCN Design/SpecificationMold Compound Update 18/Feb/2015
Lead Frame Update 29/Jun/2015
PCN Assembly/OriginLead Frame Update 16/Feb/2015
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package150
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesPIC® 10F
PackagingTray
Core ProcessorPIC
Core Size8-Bit
Speed16MHz
Number of I/O3
Program Memory Size896B (512 x 14)
RAM Size64 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)1.8 V ~ 3.6 V
Data ConvertersA/D 3x8b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-VFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-DFN (2x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PIC10LF322-I/MC
Related LinksPIC10LF, PIC10LF322-I/MC Datasheet, Microchip Technology Distributor
PIC10LF322-I/MC Details Description
Related parts for PIC10LF322-I/MC
IC SYNC FIFO MEM 1KX18 64LQFP datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SSOP datasheet.pdf
TRANS NPN 160V 1.5A FLP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
PREMOFLEX 0 50 JMPR LGT203 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf