Microchip Technology PIC32MX320F128LT-80I/BG
PIC32MX320F128LT-80I/BG picture photo
Mfg. Part Number
PIC32MX320F128LT-80I/BG
Brief Description
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 121XBGA
Datasheet Download
PIC32MX320F128LT-80I/BG.pdf
Availability of PIC32MX320F128LT-80I/BG
QUANTITY
PIC32MX320F128LT-80I/BG Order Process
Ship out your order
Specifications of PIC32MX320F128LT-80I/BG
Internal Part NumberEIS-PIC32MX320F128LT-80I/BG
PCN Design/SpecificationErrata/Datasheet Update 06/Oct/2014
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Article LibraryCreating Low-Cost Bluetooth Audio Applications with 32-bit MCUs
Standard Package2,200
SeriesPIC® 32MX
PackagingTape & Reel (TR)
Core ProcessorMIPS32® M4K™
Core Size32-Bit
Speed80MHz
ConnectivityI²C, IrDA, LIN, PMP, SPI, UART/USART
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O-
Program Memory Size128KB (128K x 8)
Program Memory TypeFLASH
EEPROM Size-
RAM Size16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)2.3 V ~ 3.6 V
Data ConvertersA/D 16x10b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case121-TFBGA
Supplier Device Package121-TFBGA (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PIC32MX320F128LT-80I/BG
Related LinksPIC32MX320F, PIC32MX320F128LT-80I/BG Datasheet, Microchip Technology Distributor
PIC32MX320F128LT-80I/BG Details Description
Related parts for PIC32MX320F128LT-80I/BG
JUMPER-H1503TR/A3048S/X 2" datasheet.pdf
GDT 230V 20% 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DAC LP DUAL 16-BIT 32-LQFP datasheet.pdf
OSC XO 70.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 10PWR 40SGL 2.36MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206 datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf