Microchip Technology PIC32MX675F512LT-80I/TL
PIC32MX675F512LT-80I/TL picture photo
Mfg. Part Number
PIC32MX675F512LT-80I/TL
Brief Description
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 124VTLA
Datasheet Download
PIC32MX675F512LT-80I/TL.pdf
Availability of PIC32MX675F512LT-80I/TL
QUANTITY
PIC32MX675F512LT-80I/TL Order Process
Ship out your order
Specifications of PIC32MX675F512LT-80I/TL
Internal Part NumberEIS-PIC32MX675F512LT-80I/TL
Standard Package3,300
SeriesPIC® 32MX
PackagingTape & Reel (TR)
Core ProcessorMIPS32® M4K™
Core Size32-Bit
Speed80MHz
ConnectivityEthernet, I²C, SPI, UART/USART, USB OTG
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O83
RAM Size64K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)2.3 V ~ 3.6 V
Data ConvertersA/D 16x10b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case124-VFTLA Dual Row Exposed Pad
Supplier Device Package124-VTLA (9x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PIC32MX675F512LT-80I/TL
Related LinksPIC32MX675F, PIC32MX675F512LT-80I/TL Datasheet, Microchip Technology Distributor
PIC32MX675F512LT-80I/TL Details Description
Related parts for PIC32MX675F512LT-80I/TL
CONN HEADER .100 DUAL STR 64POS datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
DIODE MODULE 170V 100A ISOTOP datasheet.pdf
RES SMD 44.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC INTEGER-N PLL W/VCO 40VQFN datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 400A CHASSIS datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DBL 2MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 33A 400W datasheet.pdf