Hammond Manufacturing PJ20168R
PJ20168R picture photo
Mfg. Part Number
PJ20168R
Manufacturer
Product Category
Boxes
Brief Description
BOX PLSTC GRAY 21.59"L X 17.59"W
Datasheet Download
PJ20168R.pdf
Availability of PJ20168R
QUANTITY
PJ20168R Order Process
Ship out your order
Specifications of PJ20168R
Internal Part NumberEIS-PJ20168R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCustomize Your Enclosure
3D ModelPJ20168R.stpPJ20168R.dxf
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyBoxes
SeriesPJ
Container TypeBox
Size / Dimension21.590" L x 17.590" W (548.39mm x 446.79mm)
Height10.000" (254.00mm)
Area (L x W)380" (2452cm)
DesignCover Included
MaterialPlastic, Fiberglass/Polyester
ColorGray
Thickness-
Features-
RatingsIP66, NEMA 1,2,3,4,4X,12,13, UL-508
Material Flammability Rating-
Shipping InfoShipped from Digi-Key
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PJ20168R
Related LinksPJ20, PJ20168R Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
PJ20168R Details Description
Related parts for PJ20168R
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.82V 0.6A 6DSBGA datasheet.pdf
RES SMD 0.022 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
PRINTER CBL PARALLEL THUMB SCREW datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK JUMPER datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 200V 100A SOT227 datasheet.pdf