Delta Electronics PJB-24V150WBRA
PJB-24V150WBRA picture photo
Mfg. Part Number
PJB-24V150WBRA
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
AC/DC CONVERTER 24V 150W
Datasheet Download
PJB-24V150WBRA.pdf
Availability of PJB-24V150WBRA
QUANTITY
PJB-24V150WBRA Order Process
Ship out your order
Specifications of PJB-24V150WBRA
Internal Part NumberEIS-PJB-24V150WBRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsPJB-xxV150W CB Test Cert
PJB-xxV150W EC Declaration of Conformity
PJB-24V150WB TUV Cert
Standard Power Supplies UL Cert
3D ModelPJB-24V150WyyA.stp
2D DrawingPJB-24V150WyyA.dxf
Standard Package24
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesPJB
TypeOpen Frame
Number of Outputs1
Voltage - Input85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)6.3A
Power (Watts)150W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Efficiency90.5%
Operating Temperature-10°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesAdjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 75.0mm x 37.0mm)
Minimum Load Required-
ApprovalsCB, CE, cURus, TUV
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PJB-24V150WBRA
Related LinksPJB-24V, PJB-24V150WBRA Datasheet, Delta Electronics Distributor
PJB-24V150WBRA Details Description
Related parts for PJB-24V150WBRA
TRANS PREBIAS PNP 200MW UMT3 datasheet.pdf
IC LVL XLTR LV 6MBPS 12-TQFN datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.1A SOT223-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3/4-48" BLUE datasheet.pdf
E-BRACKET datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE SKT datasheet.pdf