Delta Electronics PJB-24V150WLRA
PJB-24V150WLRA picture photo
Mfg. Part Number
PJB-24V150WLRA
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
AC/DC CONVERTER 24V 150W
Datasheet Download
PJB-24V150WLRA.pdf
Availability of PJB-24V150WLRA
QUANTITY
PJB-24V150WLRA Order Process
Ship out your order
Specifications of PJB-24V150WLRA
Internal Part NumberEIS-PJB-24V150WLRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsPJB-xxV150W CB Test Cert
PJB-xxV150W EC Declaration of Conformity
PJB-24V150WB TUV Cert
Standard Power Supplies UL Cert
3D ModelPJB-24V150WyyA.stp
2D DrawingPJB-24V150WyyA.dxf
Standard Package24
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesPJB
TypeOpen Frame
Number of Outputs1
Voltage - Input85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)6.3A
Power (Watts)150W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Efficiency90.5%
Operating Temperature-10°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesAdjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension7.40" L x 3.35" W x 1.85" H (188.0mm x 85.0mm x 47.0mm)
Minimum Load Required-
ApprovalsCB, CE, cURus, TUV
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PJB-24V150WLRA
Related LinksPJB-24V, PJB-24V150WLRA Datasheet, Delta Electronics Distributor
PJB-24V150WLRA Details Description
Related parts for PJB-24V150WLRA
CONN HEADER .100 SINGL R/A 13POS datasheet.pdf
RES 0.25 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 3.3V SS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG HSG KIT 34POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7S 1812 datasheet.pdf
SL-SMT 5.00/02/180G BK 1=250PCS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
PAINTER`S HOOD ASSEMBLY datasheet.pdf
BUMPON ROLLSTOCK BLACK 4.5"X36YD datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf