Delta Electronics PJT-15V100WBAA
PJT-15V100WBAA picture photo
Mfg. Part Number
PJT-15V100WBAA
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
AC/DC CONVERTER 15V 100W
Datasheet Download
PJT-15V100WBAA.pdf
Availability of PJT-15V100WBAA
QUANTITY
PJT-15V100WBAA Order Process
Ship out your order
Specifications of PJT-15V100WBAA
Internal Part NumberEIS-PJT-15V100WBAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsPJT-xxV100WBA CB Test Cert
PJT-xxV100WBA EC Declaration of Conformity
PJT-xxV100WBA TUV Cert
Standard Power Supplies UL Cert
3D ModelPJT-15V100WBAA.stp
2D DrawingPJT-15V100WBAA.dxf
Standard Package50
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesPJT
TypeOpen Frame
Number of Outputs1
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)6.67A
Power (Watts)100W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Efficiency87%
Operating Temperature-10°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesUniversal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.00" L x 3.00" W x 1.10" H (127.0mm x 76.2mm x 31.0mm)
Minimum Load Required-
ApprovalsCB, CE, cURus, TUV
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PJT-15V100WBAA
Related LinksPJT-15V, PJT-15V100WBAA Datasheet, Delta Electronics Distributor
PJT-15V100WBAA Details Description
Related parts for PJT-15V100WBAA
CONN RECEPT 22POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS VERT .163 GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN COUPLR RCPT MPO-MPO SIMPLEX datasheet.pdf
RES 0.931 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE6 M25 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.44MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
4700UF 16V 21X38MM 125C 8000H datasheet.pdf