Mallory Sonalert Products PK-26N04W-03VQ
PK-26N04W-03VQ picture photo
Mfg. Part Number
PK-26N04W-03VQ
Brief Description
BUZZER PIEZO 3V 26MM CHASSIS
Datasheet Download
PK-26N04W-03VQ.pdf
Availability of PK-26N04W-03VQ
QUANTITY
PK-26N04W-03VQ Order Process
Ship out your order
Specifications of PK-26N04W-03VQ
Internal Part NumberEIS-PK-26N04W-03VQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File400 Hz Continuous
Input TypeDC
Voltage - Rated3VDC
Voltage Range2 ~ 4V
Frequency400Hz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level80dB @ 3V, 30cm
Current - Supply30mA
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeChassis Mount
TerminationWire Leads
Size / Dimension26.0mm Dia
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PK-26N04W-03VQ
Related LinksPK-26N0, PK-26N04W-03VQ Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
PK-26N04W-03VQ Details Description
Related parts for PK-26N04W-03VQ
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADF4153 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 600V 39A SP3 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 29POS 5A datasheet.pdf
SERVO DRIVE 3KW 200V 3 PHASE datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MODULAR CBL STRAIGHT 14' datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER PRESS-FIT TYPE B 95POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 25A 83W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf