Mallory Sonalert Products PK-26N04W-12VQ
PK-26N04W-12VQ picture photo
Mfg. Part Number
PK-26N04W-12VQ
Brief Description
BUZZER PIEZO 12V 26MM CHASSIS
Datasheet Download
PK-26N04W-12VQ.pdf
Availability of PK-26N04W-12VQ
QUANTITY
PK-26N04W-12VQ Order Process
Ship out your order
Specifications of PK-26N04W-12VQ
Internal Part NumberEIS-PK-26N04W-12VQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File400 Hz Continuous
Input TypeDC
Voltage - Rated12VDC
Voltage Range8 ~ 16V
Frequency400Hz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level87dB @ 12V, 30cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeChassis Mount
TerminationWire Leads
Size / Dimension26.0mm Dia
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PK-26N04W-12VQ
Related LinksPK-26N0, PK-26N04W-12VQ Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
PK-26N04W-12VQ Details Description
Related parts for PK-26N04W-12VQ
DIODE ARRAY SCHOTTKY 15V TO220AB datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 10A 24V datasheet.pdf
CONN FPC 14POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 50A TO252-3 datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 223 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS SMD DBL ROW datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 450MA 280 MOHM datasheet.pdf