LEMO PKA.3B.200.CZZ
PKA.3B.200.CZZ picture photo
Mfg. Part Number
PKA.3B.200.CZZ
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN INSERT SHELL RCPT PNL MNT
Datasheet Download
PKA.3B.200.CZZ.pdf
Availability of PKA.3B.200.CZZ
QUANTITY
PKA.3B.200.CZZ Order Process
Ship out your order
Specifications of PKA.3B.200.CZZ
Internal Part NumberEIS-PKA.3B.200.CZZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series3B
PackagingBulk
Connector TypeInsert Shell, Receptacle
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Contact Type-
Contact Size-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line); Panel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut
Fastening TypePush-Pull
OrientationA
Shell Material, FinishBrass, Chrome Plated
Ingress ProtectionIP50 - Dust Protected
FeaturesShielded
NoteInsert Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PKA.3B.200.CZZ
Related LinksPKA.3B., PKA.3B.200.CZZ Datasheet, LEMO Distributor
PKA.3B.200.CZZ Details Description
Related parts for PKA.3B.200.CZZ
CONN EDGECARD 150PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC BI-DIR SHIFT REGISTER 16SO datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2812 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.8V SC-82AB datasheet.pdf
PROGBL CONVERT DC-DC 60A OUT THU datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
MODEL 312 TAP SWITCH 30A 300V datasheet.pdf
DIODE PIN CHIP OXIDE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf