Murata Electronics North America PKB24SP-3805
PKB24SP-3805 picture photo
Mfg. Part Number
PKB24SP-3805
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PKB24SP-3805.pdf
Availability of PKB24SP-3805
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PKB24SP-3805 Order Process
Ship out your order
Specifications of PKB24SP-3805
Internal Part NumberEIS-PKB24SP-3805
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PKB24SP-3805 today.
SeriesPKB24SP
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PKB24SP-3805
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPKB24S, PKB24SP-3805 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PKB24SP-3805 Details Description
Related parts for PKB24SP-3805
RELAY TELECOM DPDT 1A 24V datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
DEV PGM ADPT FOR 42-PIN 0.8MM SS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf