Murata Electronics North America PKGS-25NBP1-R
PKGS-25NBP1-R picture photo
Mfg. Part Number
PKGS-25NBP1-R
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PKGS-25NBP1-R.pdf
Availability of PKGS-25NBP1-R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PKGS-25NBP1-R Order Process
Ship out your order
Specifications of PKGS-25NBP1-R
Internal Part NumberEIS-PKGS-25NBP1-R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PKGS-25NBP1-R today.
SeriesPKGS-25
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PKGS-25NBP1-R
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPKGS-2, PKGS-25NBP1-R Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PKGS-25NBP1-R Details Description
Related parts for PKGS-25NBP1-R
RES 15 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 V HDR /NAIL DR 30AU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
IC FRAM 64KBIT 20MHZ 8TDFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC REMOTE KEYLESS ENTRY 38TSSOP datasheet.pdf
MKP 8UF 5% 850VDC DRAWING T5 datasheet.pdf