Murata Electronics North America PKM30SPTH2501-B0
PKM30SPTH2501-B0 picture photo
Mfg. Part Number
PKM30SPTH2501-B0
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PKM30SPTH2501-B0.pdf
Availability of PKM30SPTH2501-B0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PKM30SPTH2501-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PKM30SPTH2501-B0
Internal Part NumberEIS-PKM30SPTH2501-B0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PKM30SPTH2501-B0 today.
SeriesPKM30SPTH
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PKM30SPTH2501-B0
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPKM30SPT, PKM30SPTH2501-B0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PKM30SPTH2501-B0 Details Description
Related parts for PKM30SPTH2501-B0
TRIMMER 2K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 SQ WW datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 168A SOT-227 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 138.5OHM 0.05% 1/5W 1506 datasheet.pdf