Mallory Sonalert Products PL-27A35PSQ
PL-27A35PSQ picture photo
Mfg. Part Number
PL-27A35PSQ
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 3-24VDC 95DB PCB 3.5KHZ
Datasheet Download
PL-27A35PSQ.pdf
Availability of PL-27A35PSQ
QUANTITY
PL-27A35PSQ Order Process
Ship out your order
Specifications of PL-27A35PSQ
Internal Part NumberEIS-PL-27A35PSQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File3500 Hz Slow Pulse
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesPL
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated12VDC
Voltage Range5 ~ 24V
Frequency3.5kHz
Operating ModePulse, Slow
Sound Pressure Level95dB @ 12V, 30cm
Current - Supply15mA
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPC Pins
Size / Dimension30.0mm Dia x 16.2mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PL-27A35PSQ
Related LinksPL-27, PL-27A35PSQ Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
PL-27A35PSQ Details Description
Related parts for PL-27A35PSQ
1.5MFD CAP RA2000/44-155S datasheet.pdf
CONN GROUND PLATE 110 SB RECEPT datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP16S/AE16G/X datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 35MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 600V 12A BU-5S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA 1005 datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 229 TYP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf