Microchip Technology PL680-37OC
PL680-37OC picture photo
Mfg. Part Number
PL680-37OC
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOP
Datasheet Download
PL680-37OC.pdf
Availability of PL680-37OC
QUANTITY
PL680-37OC Order Process
Ship out your order
Specifications of PL680-37OC
Internal Part NumberEIS-PL680-37OC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package96
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTube
Type*
PLLYes
InputCrystal
OutputLVCMOS, LVDS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:1
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max640MHz
Divider/MultiplierYes/Yes
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package16-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PL680-37OC
Related LinksPL680, PL680-37OC Datasheet, Microchip Technology Distributor
PL680-37OC Details Description
Related parts for PL680-37OC
DIODE GEN PURP 800V 70A DO203AB datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 34POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 15A HINGE LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1157FCBGA datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FILT DSUB 37POS M-F ADPTR datasheet.pdf