3M PL812.1E2T
PL812.1E2T picture photo
Mfg. Part Number
PL812.1E2T
Manufacturer
Product Category
Touch Screen Overlays
Brief Description
TOUCH SCREEN PL RESISTIVE 12.1"
Datasheet Download
PL812.1E2T.pdf
Availability of PL812.1E2T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PL812.1E2T Order Process
Ship out your order
Specifications of PL812.1E2T
Internal Part NumberEIS-PL812.1E2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Optoelectronics
FamilyTouch Screen Overlays
SeriesMicroTouch™ PL Resistive
Length9.69" (246mm)
Width-
Height7.28" (185mm)
InterfaceRequires Controller
TypeResistive
Diagonal Screen Size12.1" (308.2mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PL812.1E2T
Related LinksPL812, PL812.1E2T Datasheet, 3M Distributor
PL812.1E2T Details Description
Related parts for PL812.1E2T
SPLIT FERRITE CORE ROUND CABLE datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 396KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
OSC XO 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf